Zima
„Zima w mieście Zielonka 2026”
Drodzy Rodzice,
informujemy, że nadal trwają zapisy na półkolonie „Zima w mieście Zielonka” – zimowy czas pełen dobrej zabawy, wspólnych aktywności i bezpiecznego wypoczynku dla dzieci.
Dzieci zamieszkujące na terenie Miasta Zielonka otrzymają dofinansowanie z budżetu Miasta Zielonka w wysokości 200 zł do każdego turnusu półkolonii.
Przy pełnej cenie jednego turnusu wynoszącej 850 zł, ostateczny koszt udziału dziecka po uwzględnieniu dofinansowania wynosi 650 zł.


Półkolonie „Zima w mieście Zielonka 2026” realizowane będą dla wszystkich dzieci z Zielonki w jednej lokalizacji: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce
Zapisy prowadzone są on-line za pośrednictwem systemu zgłoszeń:
https://wypoczynek.kolos.edu.pl/
O zakwalifikowaniu dziecka decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego serdecznie zachęcamy do zapisów – liczba miejsc jest ograniczona.
Będzie nam bardzo miło spędzić ten zimowy czas razem z Państwa dziećmi
Z ciepłymi pozdrowieniami
Zarząd Fundacji KOLOS
Konkurs – obsługa informatyczna placówek oświatowych i CUW w Zielonce 2026
Kolejna akcja z Lidla za nami!



Gry, które będą wykorzystywane podczas zajęć terapeutycznych w świetlicy oraz w zerówce.
Farby, dzięki którym powstaną piękne prace plastyczne i wielkogabarytowe tła do szkolnych przedstawień
To wszystko nie byłoby możliwe bez Waszego zaangażowania, zbierania i przekazywania Talenciaków.
Brawo dla całej naszej społeczności!
Razem mamy moc!
Dziękujemy!
Nastrój bożonarodzeniowy

W piątek w naszej szkole było bardzo świątecznie.
Odbyły się wigilie klasowe, podczas których nie zabrakło prezentów oraz wspólnego kolędowania. Tego dnia miało również miejsce przedstawienie świąteczne — uczniowie z różnych klas pięknie zaprezentowali swoje umiejętności, wprowadzając nas wszystkich w wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.
„Paczucha dla Malucha”

Społeczność Jedynki po raz trzeci zorganizowała akcję „Paczucha dla Malucha” wspierającą małych mieszkańców Domu Dziecka nr 16 w Warszawie. Każdego roku zdumiewa nas, jak uczniowie razem z Rodzicami i pracownicy szkoły wypełniają ten czas swoją hojnością i troską. Piękne było zainteresowanie o maleństwa objęte pomocą- ich rozmiar ubranek, buta, ulubione zabawki. Dzięki temu 22 dzieci, oprócz pięknych, wypełnionych po brzegi pudełek z prezentami, dostały również nasz czas i poczucie, że są dla nas ważni. Za co z całego serca DZIĘKUJEMY
Razem możemy więcej!

W grudniu uczniowie klasy 7a przeprowadzili świąteczną zbiórkę i zaadoptowali zwierzaka – panterę śnieżną – z Fundacją WWF. W poprzednich latach klasa zaopiekowała się już: suhakiem mongolskim, wilkiem oraz morświnem. Na symboliczną adopcję wciąż czekają jeszcze inne zagrożone gatunki.
Dobro wraca!



Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się dobrym słowem i życzliwością. Jak co roku, nasi wolontariusze przygotowali piękne kartki z bożonarodzeniowymi życzeniami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zielonce. Nasz wolontariusz kolejny raz z sercem przekazał je adresatom.
W odpowiedzi otrzymaliśmy serdeczne podziękowania oraz najcieplejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, które przekazujemy Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom naszej szkolnej społeczności.
Dziękujemy za wspólne tworzenie dobra.

