Zakończenie roku szkolnego 2025_2026

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych. Uroczystość rozpoczęła się pięknym polonezem na szkolnym dziedzińcu, a następnie w sali odbyło się wręczenie nagród i świadectw oraz pożegnanie Absolwentów. Uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz miejskich. Obecny był Kamil Michał Iwandowski – Burmistrz Miasta Zielonka, Andrzej Marek Grodzki – Przewodniczący Rady Miasta, Anna Hrynkiewicz-Skarbnik Miasta, Małgorzata Jankowska – Radna. Serdecznie gratulujemy wszystkim Ósmoklasistom ukończenia szkoły podstawowej. Życzymy powodzenia na dalszej drodze edukacji, wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji!

Rok szkolny 2025_2026 zakończony

Świat survivalu

Zerówkę odwiedził pan Tomasz, tata Stasia, który wprowadził dzieci w świat survivalu. Opowiedział o czym należy pamiętać podczas wędrówek i wypraw do lasu. Dzieci miały również możliwość samodzielnego przygotowania prostego mechanizmu do uzdatniania wody. Było to bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.

Zerówka w kinie

Dzieci z zerówek wybrały się do kina na film „Tom i Jerry – Przygoda w muzeum”. Wyjazd dla grupy Oa sfinansowała Rada Rodziców jako nagroda za największą ilość wpłat na fundusz Rady Rodziców. Dzieci wróciły z seansu zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń.

„Mrok między stronami”

23 czerwca uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w grze czytelniczej „Mrok między stronami”, podczas której wcielili się w Poszukiwaczy Zaginionych Opowieści. Ich zadaniem było odnalezienie fragmentów lektur, uważne przeczytanie tekstów oraz rozwiązanie zadań sprawdzających czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Każde poprawnie wykonane zadanie pozwalało uczniom zdobyć kolejne wyrazy tajnego hasła. Dopiero ich połączenie prowadziło do odkrycia niezwykłego przesłania. Uważność i dobra współpraca pozwoliły uczniom pokonać Czarną Mgłę Czytelniczą i uratować świat lektur. Na zakończenie gry uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki Strażników Książek. Gra była okazją do utrwalenia znajomości lektur w niecodziennej formie, rozwijania kompetencji czytelniczych oraz pokazania, że książki mogą stać się początkiem prawdziwej przygody. Projekt zrealizowano w ramach NPRCz 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

Zakończenie roku zerówek

23.06.2026 – zakończenie roku w zeróweczkach. To była piękna i wzruszająca uroczystość. Dzieci wspaniale odegrały „Śnieżkę”, wzbudzając ogromne emocje wśród rodziców i gości. Nie zabrakło łez wzruszenia oraz gromkich braw za tak profesjonalny i pełen zaangażowania występ. Brawo dla wszystkich małych artystów oraz wychowawców za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia!

Zakończenie roku szkolnego

25.06.2026r. (czwartek)
  • klasy 8 – godz. 17.00 – sala gimnastyczna
26.06.2026r. godz. 8.00 (piątek) –  Msza Św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 
26.06.2026r. (piątek) – dziedziniec szkoły
  • 9.30 – klasy 1-3
  • 10.30 – klasy 4-7
W razie deszczu w sali gimnastycznej wg poniższego harmonogramu:
  • 9.30 – kl. 1-2
  • 10.00 – kl. 3-4

Wianki dla Seniorów

Nasze uczennice miały przyjemność uświetnić wydarzenie „Wianki dla Seniorów” swoim występem wokalnym. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas pełen uśmiechu, muzyki oraz międzypokoleniowej integracji.

Spotkanie zerówek ze strażakami

Zerówki serdecznie dziękują strażakom za odwiedziny oraz możliwość bliższego poznania wozu strażackiego i stroju strażaka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy strażaków, mogły obejrzeć wyposażenie wozu oraz przymierzyć elementy stroju. To była niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Karta Rowerowa 2026

18 czerwca 2026 uczniowie klas 4 po zdanym egzaminie teoretycznym przystąpili do części praktycznej. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami kierowania rowerem, znajomością znaków i zasad obowiązujących w ruchu drogowym wykorzystując miasteczko ruchu drogowego.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup miasteczka drogowego dla naszych uczniów. To wspaniała inwestycja w naukę zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w rozwój naszej szkoły!