Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania

Uczniowie!

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został uruchomiony Dziecięcy Telefon Zaufania oraz czat internetowy, które dają Wam możliwość uzyskania wsparcia w rozwiązaniu swoich problemów, podzielenia się swoimi przeżyciami w okresie przymusowej izolacji i ograniczenia kontaktów.

Kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka można uzyskać pod bezpłatnym telefonem 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie – https://brpd.gov.pl/sos-czat/  .

„Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać anonimowy. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, gdzie znaleźć konkretne wsparcie” – zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy .

Pedagog szkolny