Akwarela

Zerówki wybrały się na wystawę „Akwarela” lokalnej artystki Pauliny Jaguś. Celem wyjścia było uwrażliwienie dzieci na piękno sztuki oraz zachęcanie ich do rozwijania własnych talentów plastycznych. Wystawa stała się inspiracją do rozmów o kolorach, nastroju dzieł oraz pracy artysty. Po powrocie do szkoły dzieci zamieniły się w prawdziwych twórców. Przy użyciu farb stworzyły własne obrazy inspirowane dziełem „Krzyk” Edvarda Muncha. Powstały niezwykle barwne i pełne ekspresji prace, które pokazały, jak bogatą wyobraźnię i wrażliwość artystyczną mają nasi mali artyści.

Projekt Tuwim

Projekt Tuwim to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci oparty na twórczości Juliana Tuwima. Uczniowie 1a w piątkowe przedpołudnie przenieśli  się do „The Capitol School of Warsaw” i wzięli  udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego.

Koło szachowe w SP1 

Zajęcia prowadzi Stefan z klasy 6, który z pasją dzieli się swoją wiedzą. To świetna okazja, by nauczyć się gry, ćwiczyć logiczne myślenie i miło spędzić czas. Zobacz zdjęcia z ostatnich zajęć i dołącz do nas w najbliższy piątek na długiej przerwie, sala 33.

Kolejne zadanie zerówek

Zerówki zrealizowały kolejne zadania z programu „Kreatywna matematyka”. Dzieci stworzyły tęczę z cukierków, obserwowały jak kolory rozpuszczają się pod wpływem wody, a następnie rysowały flamastrami wzory matematyczne na ręcznikach papierowych i spryskiwały je wodą, podziwiając efekt rozpływających się barw. Była to nauka poprzez radosne eksperymentowanie.

Wyjątkowe spotkanie

13 lutego zerówki odwiedził Stefan Włodarczyk ze swoją niezwykłą pasją – grą na skrzypcach.

Nasz starszy kolega opowiedział dzieciom o instrumentach smyczkowych: z czego się składają oraz w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Zaprezentował również technikę gry na skrzypcach, wzbudzając ogromne zainteresowanie i zachwyt wśród najmłodszych.

Były to wspaniałe zajęcia – pouczające, inspirujące oraz pobudzające dziecięcą ciekawość i wyobraźnię.

Serdecznie dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie!

Gość w 3a

Uczniowie klasy 3a gościli na swoich zajęciach Panią z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, która przeprowadziła zajęcia z profilaktyki przeciwgrypowej. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą zapobiegać zakażeniom oraz przeprowadziły doświadczenie kształtujące prawidłowe nawyki higieniczne.