Rekrutacja uzupełniająca

Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1

w Zielonce na rok szkolny 2026/2027

Informujemy, że w terminie od 08 kwietnia 2026 roku od godz. 9.00 do dnia 22 kwietnia
2026 roku do godz. 16.00 został uruchomiony system elektronicznej rekrutacji
uzupełniającej do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2026/2027.

Logowanie do systemu dostępne jest na stronie internetowej zielonka.rekrutacje.edu.pl

Teatr w zerówkach

Temat tygodnia „Teatr” w zerówkach dobiegł końca. Był to doskonały czas na rozwijanie wyobraźni, mowy oraz kształtowanie kultury osobistej dzieci. Podczas zajęć przedszkolaki poznały podstawowe pojęcia związane z teatrem, takie jak aktor, scena czy kurtyna. Dowiedziały się również, czym są lalki teatralne (pacynki i kukiełki) oraz poznały różne formy teatru, m.in. teatr cieni i balet. Zwieńczeniem tygodnia było przygotowanie przez dzieci własnego przedstawienia, które nie tylko dostarczyło wielu radości, ale także zintegrowało grupę i pozwoliło przenieść się w magiczny świat sztuki.

Pierwsza pomoc

W klasie 4a gościliśmy dzisiaj mamę naszej Zuzi, panią Anetę, która szkoliła nas w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Była resuscytacja krążeniowo – oddechowa (RKO), defibrylator (AED), zakrztuszenia, zadławienia itp. Ciężka praca, ale też ogromna satysfakcja i radość. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia, dzięki którym od najmłodszych lat uczymy się nieść pomoc.

Konkurs

Yeva Tkachuk uczennica  klasy 5a została finalistką  Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik. Swoje umiejętności zaprezentowała  podczas trzech etapów rywalizacji. Uczennica  pierwszy raz brała udział w konkursie i niewiele zabrakło do 3. miejsca.

Z dumą informujemy, że finalistami konkursu InstaLogik na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP zostali: Michał Bołbat z klasy 6b i Jan Dudzik z klasy 6a. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Gratulacje!

Jan Dudzik, uczeń klasy 6a, został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik. Swoje umiejętności zaprezentował podczas trzech etapów rywalizacji, zajmując II miejsce w Zielonce. Brawo!

Musical z przesłaniem

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie 1a i 1b obejrzeli  kosmiczną opowieść o Wszechświecie, planetach i sile życia. Artyści poprzez muzykę i taniec opowiedzieli  o najważniejszych wartościach: miłości, przyjaźni, radości i nadziei. Spektakl łączył rozrywkę z refleksją, a akrobacje młodych artystów budziły  zachwyt nie tylko  pierwszoklasistów.

Dzień Filmu

W środę, 25 marca, dzieci z zerówek świętowały Dzień Filmu. Z tej okazji zorganizowaliśmy seans filmowy. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak kupować bilety oraz popcorn, a także ćwiczyły stosowanie zwrotów grzecznościowych. Następnie obejrzały krótkie odcinki „Basi” oraz „Niesamowitych przygód skarpetek”. Był to bardzo miły i radosny dzień.

3B w Centrum Nauki Kopernik

Czwartek 19 marca klasa 3b spędziła w Centrum Nauki Kopernik. W tym inspirującym miejscu samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, poznawaliśmy prawa nauki w praktyce oraz rozwijaliśmy swoją ciekawość świata. Niezapomniane wrażenie wywarła na nas rozmowa z robotem humanoidalnym. Po obejrzeniu wystaw przeszliśmy na seans do Planetarium, gdzie spełnialiśmy swoje marzenia o lataniu.

Dzień wiosny

20.03.2026r. wspólnie powitaliśmy pierwszy dzień wiosny! Dzieci przyszły ubrane na zielono, symbolizując odradzającą się przyrodę, nadzieję, świeżość i nową energię, którą niesie ze sobą ta piękna pora roku.

Tego dnia nie zabrakło również małej przyjemności – uczniowie mogli zakupić pyszny popcorn. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na doposażenie naszej szkoły, co bardzo nas cieszy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, uśmiech i wspólne świętowanie. Razem tworzymy wyjątkową społeczność!