„Mrok między stronami”

23 czerwca uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w grze czytelniczej „Mrok między stronami”, podczas której wcielili się w Poszukiwaczy Zaginionych Opowieści. Ich zadaniem było odnalezienie fragmentów lektur, uważne przeczytanie tekstów oraz rozwiązanie zadań sprawdzających czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Każde poprawnie wykonane zadanie pozwalało uczniom zdobyć kolejne wyrazy tajnego hasła. Dopiero ich połączenie prowadziło do odkrycia niezwykłego przesłania. Uważność i dobra współpraca pozwoliły uczniom pokonać Czarną Mgłę Czytelniczą i uratować świat lektur. Na zakończenie gry uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki Strażników Książek. Gra była okazją do utrwalenia znajomości lektur w niecodziennej formie, rozwijania kompetencji czytelniczych oraz pokazania, że książki mogą stać się początkiem prawdziwej przygody. Projekt zrealizowano w ramach NPRCz 2.0 na lata 2021-2025.