„Babki Niepokorne” – gra

14 listopada (wtorek) starsi uczniowie uczestniczyli w edukacyjnym escape roomie „Babki Niepokorne” 🕵️‍♀️🔍. Młode umysły wyruszyły w podróż do przeszłości 🕰️, aby odkryć historie niezwykłych kobiet: Marii Wittek, Aleksandry Piłsudskiej, Teresy Grodzieńskiej, Wandy Gertz, Zofii Moraczewskiej i Wandy Krahelskiej, które przyczyniły się nie tylko do odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i walczyły o równouprawnienie. Wcielając się w detektywów, uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki 🧩 oraz odkrywali kolejne tajemnice naszych niepokornych prapraprababek. To niestandardowe wyzwanie intelektualne było nie tylko wspaniałą lekcją historii 📚, ale i przyczyniło się do zaangażowania uczniów, którzy przy okazji rozwiązywania zadań, ćwiczyli komunikację 🗣️ i rozwijali zdolność logicznego myślenia 💭. A przy okazji trochę się poruszali. 😉