Szach przed matem

9 maja odbył się finał Turnieju Szachowego. Jak przystało na 90. urodziny naszej szkoły, w eliminacjach wzięło udział 90 uczestników.Mistrzów z każdej klasy w finale podzielono na dwie kategorie: uczniowie klas  1-2 i  3-8. Finał składał się z 6 rund  i  rozgrywany był   systemem szwajcarskim. Za wygraną zawodnik otrzymywał  punkt. Zawody sędziował szachowy mistrz – pan Sebastian Sentowski. Turniej był  doskonałą okazją do integracji  szachistów z Jedynki oraz do sprawdzenia  umiejętności w ramach sportowej rywalizacji.

Najlepsi w kategorii klas 1-2 to

Alina Kuszczyk  kl.  2b
Łuszczyński Jan kl. 1a
Topolewska Malwina kl. 1a

Kategoria klas 3-8

Kłopotowski Wiktor  kl. 3b
Krzyżaniak Krzysztof  kl.  4a
Włodarczyk Stefan  kl. 3b

Młodzi Jedynkowi szachiści kochają szachy, bo”64 pola szachownicy otwierają w umyśle ogrom możliwości, podobnie jak 32 litery alfabetu.”. GratulujemyJ