Konkurs „Dzielimy się radością”

W czwartek 2 lutego wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie kolęd pod hasłem „Dzielimy się radością”. Konkurs przygotowała szkoła nr 3 zapewniając, że w przyszłym roku szkolnym będzie druga edycja.
W konkursie udział wzięły: Marianna Wojtalewicz z klasy Ia i Nadia Dobrzyńska z IIIa w kategorii klas I – III oraz Laura Kępczyńska, Antonina Kudełka, Zuzanna Strucińska z Va i Matylda Kudełka z Vb w kategorii klas IV – VIII. A oto repertuar, jaki zaprezentowały uczennice z Jedynki:
Marianna Wojtalewicz – „Świeć gwiazdeczko”
Nadia Dobrzyńska – „Wśród nocnej ciszy” jednocześnie sama sobie akompaniowała na keyboardzie
Laura Kępczyńska – „Kolęda dla nieobecnych”
Antonina Kudełka – „Zaśnij, Dziecino”
Zuzanna Strucińska – „Jezus malusieńki”
Matylda Kudełka – „O Gwiazdo Betlejemska”
Na konkurs przybyli uczniowie ze wszystkich czterech szkół podstawowych w Zielonce. Obecny był również burmistrz naszego miasta pan Kamil Michał Iwandowski, który sprawował nad konkursem patronat. Dzieci pięknie prezentowały się na scenie z klimatyczną scenografią. Niektórzy z wykonawców dostosowali kostiumy i rekwizyty do charakteru i treści swojego utworu. Jury nie miało łatwego wyboru. Na ogłoszenie wyników wszyscy czekali z niecierpliwością.
W kategorii klas I – III zwyciężczynią została uczennica ze SP nr 3.
W kategorii klas IV – VIII zwyciężyła Laura Kępczyńska.
Przyznano także wyróżnienia i otrzymały je wszystkie nasze reprezentantki: Antosia Kudełka, Zuzia Strucińska i Matylda Kudełka.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom. Organizatorom dziękujemy za serdeczne przyjęcie i znakomitą atmosferę. Liczymy na wspólne kolędowanie za rok.

http://sp1.zielonka.pl/index.php/galeria/gallery/konkurs_koled/