Wycieczka do Manufaktury lizaków i cukierków.

09.12.2022 zerówki wybrały się do Manufaktury cukierków w Warszawie.
Uczniowie uczestniczyli w pokazie ręcznego tworzenia małych, kolorowych i słodkich arcydzieł. Mieliśmy okazję zobaczyć niezwykły proces produkcji słodkości od momentu wylania karmelu na stół po stworzenie pięknych lizaków i cukierków. Do masy cukrowej były dodawane różne kolory, między innymi czerwony sok z buraków, pomarańczowy sok z marchewki oraz żółty barwnik którym była kurkuma. Każde dziecko wykonało własnego lizaka, otrzymało dyplom małego cukiernika i drobny podarunek. Korzystając z pięknej pogody zwiedziliśmy  Nowy Świat,  Krakowskie Przedmieście. Po drodze zobaczymy m.in. Pomnik Mikołaja Kopernika, Kościół Świętego Krzyża, kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki , Pomnik Mickiewicza czy kolumnę Zygmunta. Wycieczka sprawiła nam mnóstwo uśmiechu i radości