Mikołajki

Mikołajki w zerówce

 „6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty”.

Ten dzień rozpoczęliśmy od ubierania choinek. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Znaleźliśmy też wspaniałą niespodziankę – list od świętego Mikołaja, który zaprosił nas do fabryki lizaków i słodkości. Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas!

Mikołajki w świetlicy

6 grudnia na pamiątkę uczczenia pamięci biskupa Mikołaja z Miry, obchodzimy imieniny Mikołaja. Chociaż wizerunek Mikołaja zmienił się, to tradycja obdarowywania najbliższych podarunkami  pozostała. To dzień,  który przypomina nam o okazywaniu najbliższym miłości i bezinteresowności. Mikołajki, to radosny czas także na zajęciach świetlicowych…