Dzień Ratownictwa

Z okazji Światowego Dnia Ratownictwa Medycznego (13.10) oraz zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (05.12) gościliśmy w naszej szkole Pana Marcina Borkowskiego „Borkosia”- ratownika medycznego i wolontariusza. Pan Marcin spotkał się z uczniami klas 5, 6 i 7 i opowiedział czym dla niego jest wolontariat oraz jak wygląda jego codzienna praca na ulicach Warszawy. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość obejrzenia ambulansu, którym na co dzień jeździ p. Marcin. Chętni zrobili pamiątkowe zdjęcia i otrzymali autograf.

Poniżej link do kanału na Yuotube „Borkosia”, na którym Pan Marcin co wtorek wrzuca nagrania ze swoich akcji. Nie widać na nich poszkodowanych i ich obrażeń, ale dzięki nim możemy się dowiedzieć jak należy się zachować, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy.

https://www.youtube.com/@borkos_ratownik