Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, to pierwszy miś maskotka powstał 120 lat temu, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych -Theodore Roosevelt podczas jednego z polowań nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka i nakazał puścić je wolno. Wydarzenie to stało się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, który za zgodą prezydenta rozpoczął produkcję maskotek w kształcie niedźwiadka, którego nazwanego Teddy. I tak do dziś pluszowy miś pozostaje jedną z najchętniej posiadanych zabawek przez dzieci. W naszej świetlicy szkolnej uczniowie świętowali ten wyjątkowy dzień na wiele sposobów – od wykonywania różnorodnych prac plastycznych, przez budowanie domków dla misiowej rodzinki, picie wspólnej herbatki z miodkiem, po wcielenie się w ulubioną przytulankę.