Dzień Patrona

27 maja w Jedynce obchodziliśmy Dzień Patrona. To zawsze jest dla nas dzień wyjątkowy, ponieważ wtedy nasza szkolna społeczność wspólnie spędza czas, ucząc się i bawiąc.
W tym roku obchody uroczystości zaczęto od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Następnie odbyła się parada bohaterów książek napisanych przez naszego patrona i pokaz mody z przełomu XIX i XX wieku, a potem mieliśmy przyjemność podziwiać sobowtórów Bolesława Prusa. Na scenie zaprezentowały również swoje wokalne umiejętności klasy drugie, a 4a zatańczyła krakowiaka.
Po występach starsi uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Co ty wiesz o Prusie?”. By zdobyć hasła, z których można było ułożyć cytat z powieści „Lalka”,  musieli wykonać różnorodne zadania z języka polskiego, matematyki, historii i języka angielskiego. Ich rozwiązanie wymagało nie tylko logicznego myślenia, ale i sprytu, którym gracze musieli się  niejednokrotnie wykazać.
W międzyczasie można było sprawdzić swoją spostrzegawczość i wiedzę w quizach związanych z filmami, które zostały nakręcone na podstawie nowel „Antek” oraz „Kamizelka” oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej fotobudce.
Młodsi i starsi mieli również możliwość spróbować swych sił w różnorodnych zawodach sportowych i grach rekreacyjnych. Po skorzystaniu z atrakcji można było odpocząć i porozmawiać w naszej szkolnej kawiarence, która serwowała smakołyki, przygotowane przez naszych wspaniałych rodziców. Było kreatywnie, zabawnie, a czasami nawet niezwykle zaskakująco. To był  fantastyczny dzień.

W obchody Dnia Patrona aktywnie włączyli się uczniowie klas pierwszych. Po występach, pokazie mody z przełomu XIX i XX wieku wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Aby nabrać sił do dalszych zadań związanych ze świętem, dzieci zjadły pyszne ciasta ze szkolnej  kawiarenki. Następnie udały się do fotobudki aby choć przez moment stać się  Izabelą Łęcką lub Bolesławem Prusem.

Zainspirowani postacią naszego patrona postanowili stworzyć dla niego uliczkę, na której odpocznie siedząc na ławeczce wśród drzew i warszawskich kamieniczek.