Kreatywne spotkania z rodzicami 

Kreatywne spotkania z rodzicami  to tytuł projektu realizowanego w 3a.

Celem tego przedsięwzięcia było  aktywizowanie  rodziców do dzielenia się wiedzą, pasją i doświadczeniem z dziećmi podczas wspólnie organizowanych zajęć szkolnych i pozaszkolnych.  Tato Nicole wprowadził dzieci w tajniki tworzenia efektów specjalnych. Mała próbka pojawiła się (ogień i dym na scenie)  podczas naszych przedstawień.  Mama Zuzi zaprosiła uczniów  do swojej kuchni i przygotowanie  czekolady czy  gofrów  nie stanowi już tajemnicy. Uznany chirurg – pan Lewandowski – pracujący w Kielcach opowiadał o swojej pracy w szpitalu.  Po  zajęciach z dziadkiem Toli u kilku uczniów narodziły się marzenia o byciu w przyszłości lekarzem. Aby lekarz miał większą wiedzę o pacjencie, musi działać laboratorium. Mama Marysi zaprosiła nas właśnie do laboratorium. Wcześniej w klasie robiliśmy różne sztuczki laboratoryjne z kwasami i zasadami. O sprawność fizyczną i umiejętność pływania zatroszczyła się mama Antka organizując  dzieciom cykliczne  zajęcia na pływalni. Pasja  mamy Tomira  to  najłatwiejszy język świata – esperanto. Dzieci dowiedziały się, jak powstają słowa w tym języku.  Zbliżają się wakacje i każdy marzy o wyjazdach. O zwyczajach, potrawach i ciekawostkach  związanych z Hiszpanią i Portugalią  opowiadał tato Artura.. Na kilku zajęciach w formie zabawowej dzieci poznały podstawowe zwroty i już cieszą się, że będąc np. w Hiszpanii zrozumieją co znaczy „Cua’l es tu nombre?”, „ Hola”, „Cómo esta’s”. „Gracias”.