Pieniądze nie rosną na drzewach

Jak tworzyć  budżet domowy?  Jak unikać długów? Jak racjonalnie zarządzać własnymi pieniędzmi  i mądrze wydawać? Szukając odpowiedzi na te pytania szósto i siódmoklasiści uzmysłowili sobie, że portfel rodzica to nie skarbonka bez dna, a każdy zakup musi być przemyślaną decyzją. Amelka,  tegoroczna stypendystka,   przedstawiła opracowanie dotyczące kredytów. Przeanalizowała ofertę dwóch banków. Kolejne lekcje matematyki były bardziej  praktyczne. Szóstoklasiści z zakupionych produktów przygotowywali  kanapki, a starsi koledzy piekli ciasto. Po przeliczeniu wartości produktów składowych uczniowie doszli do wniosku, że gotowy artykuł  w sklepie jest ok. 30 % droższy, więc po co kupować, jak samodzielnie można to wykonać. U niektórych  już rodzą się w głowie pomysły na „mały biznes”.