Centrum Nauki Kopernik

Młodzi odkrywcy

Uczniowie 3a wybrali  się do  jedynego  w swoim rodzaju centrum nauki.  Na wielu  interaktywnych stanowiskach można było przeprowadzać doświadczenia, obserwować i wyciągać wnioski.  Skomplikowane prawa przyrody podczas eksperymentowania wydawały się proste i oczywiste. W Centrum Nauki Kopernik trzecioklasiści przekonali się, że   muzyka idzie w parze z biologią,  matematyka z architekturą, nauka wchodzi w świat emocji, a plastyka ma wiele wspólnego z fizyką.


 

Uczniowie klasy 2B i 3B odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, aby poznać świat w sposób praktyczny.

Zwiedzający mogli odkrywać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wiele emocji dostarczyło Planetarium. Na początku słuchaliśmy opowiadania o Kosmosie, z bliska oglądaliśmy gwiazdy i ich konstelacje. Obejrzeliśmy film „Ziemia, Księżyc, Słońce”, który opowiada o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu. Dowiedzieliśmy się o codziennych zjawiskach astronomicznych. Co się dzieje na niebie? Dlaczego Słońce świeci? Jak zmieniają się pory dnia i roku?