Święto liczby Pi

Ile matematyki jest w języku polskim? Nieskończenie wiele :). Zwłaszcza 14 marca, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby π, tak bardzo popularnym w polskich szkołach. Nasze klasy 5-8 świętowały go, rozwiązując escape room ” π razy oko”. Nieskończenie wielkie emocje gwarantowane :).

W 7c i 6a poniedziałkowe lekcje matematyki to Escape Room. Połączyliśmy naukę z zabawą, angażującą fabułę z serią logicznych, zaszyfrowanych zadań matematycznych. Dziś święto liczby π, więc tematyka dotyczyła Ludolfiny. Zaginęła. Uczniowie starali się ją odnaleźć. Udało się, a Ludolfina odwzajemniła uwolnienie słodką niespodzianką.  Okazało się, że wiedza matematyczna, umiejętność szyfrowania, współpraca  i spryt dały się połączyć w ciekawą aktywność.