Tłusty czwartek

Tłusty czwartek w 0a i 0b

W tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków. Według przesądu, jeśli ktoś w ten dzień nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.
Zatem tłusty czwartek był jednym z ulubionych dla naszych uczniów. Nie licząc kalorii wszyscy zajadali się pączkami czego dowodem jest relacja fotograficzna klasy 0a i 0b. Naszym łasuchom warto przypomnieć, że jeden pączek to ok. 300 kalorii i żeby go spalić trzeba biegać przez 35 min.

Tłusty czwartek w 2b

,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
Tłusty czwartek w klasie 2b zaczęliśmy jak należy – od degustacji pączków. O zwyczajach związanych z tym dniem opowiedziały nam Maja i Amelia, nasze koleżanki z klasy. Potem samodzielnie przygotowaliśmy karnawałowy wystrój sali. W tym dniu wspólne tańce, zabawy rytmiczno-muzyczne i konkursy jeszcze bardziej zintegrowały nasz zespół klasowy. Zabawa karnawałowa za nami.

Tłusty czwartek w 1a

Tłusty czwartek to święto znane każdemu Polakowi. To dzień, w którym nie liczymy kalorii i zajadamy się przepysznymi pączkami, faworkami i innymi słodkościami. Historia tłustego czwartku jest niezwykle ciekawa i sięga nawet starożytnego Rzymu, dlatego dziś dowiedzieliśmy się więcej na temat tego święta.

Zanim zjedliśmy pyszne pączusie obejrzeliśmy prezentację na temat Tłustego czwartku znanego także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Zainspirowani pięknie wyglądającymi pączkami, postanowiliśmy zabawić się w cukierników i sami przygotować plastelinowe cudeńka na tłusty czwartek.:)

Tłusty czwartek w 3a

Nic tak nie smakuje, jak gofry, które się samodzielnie przygotuje, Dziś nasza klasa zamieniła się w kuchnię. Pod bacznym okiem mamy Zuzi trzecioklasiści wypiekali gofry.. Dodatki takie jak bita śmietana, maliny, borówki, truskawki powodowały, że gofry nie dość że pyszne, to wyglądały pięknie. Zapachy przyciągały łasuchy z całej szkoły i gości w czwórce było dziś co niemiara.