Podchody i nocka w szkole

Piątkowe popołudnie. Drugoklasiści  gotowi do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie  zostali  losowo podzieleni na dwie grupy Grupa czerwona wyruszyła na trasę jako pierwsza, pozostawiając grupie zielonej informacje o torze swego ruchu w postaci strzałek i zielonych wstążeczek. Dodatkowo grupa uciekająca zostawiała grupie  pościgowej „skrzynki kontaktowe” z zadaniami do wykonania. Należało np. w opisany w instrukcji sposób wejść  na wiadukt i policzyć stopnie schodków, wdrapać się na drzewo, wykonać sefie, sprawdzić, o której odjeżdża pierwszy pociąg z Zielonki Bankowej, czy dowiedzieć się, kto jest patronem SP3. Zadania wymagały współpracy, zaangażowania i sprytu. Dzieci spisały się celująco, chociaż grupie pościgowej nie udało się schwytać uciekinierów. Wszyscy zasłużyli na lody.  To nie koniec emocji. Czekało nas jeszcze nocowanie w szkole. Sala lekcyjna zamieniła się w sypialnię a korytarz w jadalnię. Kanapki, które dzieci samodzielnie przygotowywały smakowały wyjątkowo. Przeżycia i emocje, które nam towarzyszyły były  prawie takie, jak w czasie Zielonej Szkoły.