„Słownik polsko@polski”

17 kwietnia klasa 4b uczestniczyła w nagraniu do programu „Słownik polsko@polski”. Na nasze pytania odpowiadał Profesor Jan Miodek-popularyzator wiedzy o języku, dla którego język polski nie ma tajemnic. Pan Profesor to chodząca encyklopedia, bez mrugnięcia okiem wyjaśniał wszelkie wątpliwości językowe. Nie było pytania, na które nie znał odpowiedzi i nikt nie zbił go z pantałyku. Dla niego przecież tropienie błędów językowych to chleb powszedni.
Zobaczyliśmy też jak wygląda telewizja od kuchni. Emocji było co niemiara, jednak czwartoklasiści czuli się podczas nagrania jak ryby w wodzie. To wyjątkowe spotkanie uświadomiło nam, że warto dbać o język polski i unikać kwiatków językowych. I oczywiście połknęliśmy bakcyla-od dziś będziemy stać na straży poprawności językowej! Uwierzcie nam na słowo, że nie będzie to słomiany zapał.
https://www.facebook.com/Slownikpolskopolski