„Odwrócona lekcja” w 2a

Kilka ostatnich dni nauki poświęciliśmy  tematyce  związanej z Bożym Narodzeniem. Pracowaliśmy metodą projektu. Trzyosobowe grupy przygotowywały wiadomości nt. dawnych zwyczajów związanych z Wigilią, dekoracji mieszkań przed laty.  Uczniowie rozmawiali  z dziadkami, szukali  wiadomości w różnych źródłach informacji. Klejenie ozdób, wypiekanie pierników, przygotowanie drobnych, własnoręcznie wykonanych prezencików to tylko niektóre aktywności. Drugoklasiści wiedzą  już   skąd się  wzięła choinka,   co symbolizuje gwiazda, siano, łańcuch choinkowy, jak świętuje się w innych krajach. Zorganizowaliśmy tzw. lekcję odwróconą, w czasie  której uczniowie  prezentowali przygotowany materiał. Efektem realizacji projektu jest kolejny e-book.

https://www.storyjumper.com/book/read/95345586