AKCJA PACZKA

W okresie świątecznym każdy z nas chciałby kogoś obdarować. Dzięki podejmowanej przez harcerki i harcerzy z Zielonki ,,Akcji Paczka” nasz podarunek może nie tylko sprawić radość i zaskoczyć, ale także bardzo wyraźnie poprawić sytuację życiową najuboższych. Akcja Paczka jest organizowana przez harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej corocznie od 1996r. Jej celem jest pomoc Polakom na Kresach Wschodnich poprzez dostarczenie im produktów spożywczych, chemii gospodarczej i artykułów higienicznych . Jak co roku wierzymy, że nasze miasto ma wielkie serce i zbiórka darów, która w tym roku trwa od środy  (2.12) do soboty (5.12) pozwoli obdarować grono rodaków na Kresach. Harcerze z Zielonki i okolic zebrane dary przywiozą na Ukrainę już w następnym tygodniu. 

W tym roku stanowisko zbiórki będzie zlokalizowane w szkole nr 1 w Zielonce (w okolicach wejścia). Wejście i przekazanie darów do stojących tam kartonów będzie możliwe tylko w maseczce w następujących porach: 

Środa (2.12)- Piątek (4.12) w godzinach 8.00-15.00
Sobota (5.12) w godzinach 10.00-14.00

Na plakacie widoczna jest dokładna lista produktów, które są zbierane. 

Koordynator zbiórki darów w Zielonce:
pwd. Antonina Jamska wędr.