Szyfrowanie i kodowanie w 2a

Kodowanie, to pisanie kodu, który pozwoli nam uzyskać określony efekt. A ponieważ uczniowie bardzo lubią szyfrować  wiadomości, więc  w tym tygodniu w związku z Europejskim Tygodniem Kodowania uczniowie 2a bawili się każdego dnia  innym kodem.  Drugoklasiści znają już różne sposoby szyfrowania takie jak szyfr  Czekoladka, GADERYPOLUKI  alfabet Morse’a, zamiana koloru na obraz, czyli  kodowanie stosowane przez faks. Kodowaliśmy życzenia dla Kubusia Puchatka, tort urodzinowy, czy ważne wiadomości do  zapamiętania. Dużo radości sprawiło dzieciom zastępowanie obrazu ruchem. Kodowanie w szkole bardzo często kojarzone jest z programowaniem, a co za tym idzie – z komputerem. Proces kodowania nie musi jednak oznaczać programowania z wykorzystaniem technologii IT. Kodowanie to wstęp do programowania, ale to przede wszystkim  doskonała, rozwijająca myślenie zabawa.

2a koduje