SZKOŁA PAMIĘTA

       Wizyta na grobach.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, w piątek 25 października 2019 r. delegacja pracowników i uczniów odwiedziła groby nauczycieli, pracowników i uczniów znajdujące się na cmentarzu w Zielonce. Na znak naszej pamięci o zmarłych zapalono symboliczne znicze.

Dziewczęca służba liturgiczna tzw. bielanki, z parafii Matki Bożej Częstochowskiej, 26 października miały swoje spotkanie formacyjne w Niepokalanowie. Poznawały postać św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz jego dzieło, Uczestniczyły we wspólnej Eucharystii, był to czas na zawiązywanie wspólnoty. Jeśli inne dziewczęta z naszej szkoły chciałyby zostać Bielankami, zapraszamy! Najbliższe nasze dyżury w I niedzielę o godz. 10.00 oraz w II niedzielę miesiąca o godz. 11.30. Możesz do nas napisać na adres: bielanki.zielonka@gmail.com

29 października kl. 5a odwiedziła groby znajdujące się na tzw. cmentarzyku znajdującym się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zielonce. Oprócz uporządkowania grobów modliliśmy się za zmarłych oraz zapaliliśmy znicze.

Dnia 31 października klasa III a udała się pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej na skwerze przy ul. Kolejowej. Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć poległych minutą ciszy. Odczytali głośno imiona i nazwiska poległych żołnierzy AK oraz mieszkańców Zielonki pomordowanych i prześladowanych w latach 1939-1956.