MEDALISTA MISTRZOSTW EUROPY 2019

KRZESIMIR KARBOWNIK  

UCZEŃ SP NR 1 W ZIELONCE

MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY 2019

 

 

 

W dniach 17-19 maja 2019 roku w Berlinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których  Krzesimir Karbownik, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce, zdobył brązowy medal. Podczas mistrzostw Krzesimir pokonał reprezentantów Niemiec, Ukrainy i Rosji, ulegając jedynie późniejszemu triumfatorowi turnieju.
Krzesimir uzyskał kwalifikację do europejskiego czempionatu po zdobyciu wicemistrzostwa Mazowsza oraz pierwszego miejsca w międzynarodowym turnieju w Kobierzycach. Wysoka forma sportowa, którą Krzesimir prezentuje w tym sezonie, jest owocem jego zaangażowania w treningi podczas obozów, sumienności w treningach i motywacji do pracy, która jest wzorem dla jego klubowych kolegów.
Medal Krzesimira był znaczącym wkładem w zbiorowy sukces zawodników zielonkowskiego Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, którym było zdobycie czterech medali Mistrzostw Europy: złotego, srebrnego i dwóch brązowych. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na stronie www.kswkyokushin.pl.