SZKOŁA NIEPODLEGŁEJ

Gala nadania mian Szkoły Niepodległej

W piątek 8 lutego w siedzibie parlamentu odbyła się gala nadania mian Szkoły Niepodległej. Uczestnikami gali byli zaproszeni przedstawiciele szkół biorących udział w programie Niepodległa 1918 – 2018. Główny cel tego projektu to godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości i budowanie wspólnoty łączącej bogactwo tradycji i kultury. Pierwsza część uroczystości to konferencja „Fundamenty Niepodległej. Sejm Ustawodawczy (1919-1922)”. W skierowanym do uczestników konferencji liście prezydent Andrzej Duda ocenił, że zwołanie dokładnie 100 lat temu Sejmu Ustawodawczego „to jeden  z pierwszych aktów w dziele odbudowy wolnej Polski”. Premier  przypomniał, „że głównym celem po odzyskaniu przez Polskę niepodległości  było scalenie ziem polskich”. Powiedział, że obecnie naszym celem jest scalanie Polski, która w sprawach fundamentalnych myśli w sposób solidarny, wspólnotowy. Druga część uroczystości to podsumowanie działań i nadanie mian Szkoły Niepodległej. Pomysłodawcy projektu wyrazili słowa uznania dla kilkuset szkół z całej Polski, które podjęły się realizacji wielu wartościowych akcji budujących wspólnotę i kształtujących postawy patriotyczne. Rada Programowa ZHR doceniła różnorodne działania, które realizowaliśmy w naszej, jedynkowej społeczności. Otrzymaliśmy certyfikat Szkoły Niepodległej. Brawo.

Maciej Kursa i Patryk Tymiński zrealizowali materiał video  i wykonali zdjęcia z gali. Dziękujemy.

https://pl-pl.facebook.com/TVZielonka/videos/796456060712515/