Wolontariat

CZYM TAK WŁAŚCIWIE JEST NASZ WOLONTARIAT?
Nasze koło wolontariatu tworzą uczniowie SP1 im. Bolesława Prusa w Zielonce aktywnie działający pod czujną opieką Pani Doroty Zgódki siostry Karoli. Dzięki ciężkiej pracy i wspólnemu zaangażowaniu udaje nam się efektywnie działać na terenie miasta, jak i poza nim, niosąc pomoc potrzebującym. Do każdej organizowanej akcji chętnych nie brakuje, a do naszego grona przyłącza się coraz więcej osób. Chcecie dowiedzieć się dlaczego jesteśmy wyjątkowi? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

JESTEŚMY DUMNI, BO MOŻEMY POMAGAĆ!
Cieszymy się, że możemy być częścią tak wspaniałej grupy ludzi, którymi są wolontariusze. Nie tylko możemy zmieniać świat na lepsze, ale również czerpiemy z tego ogromną satysfakcję. Jak mówią, liczą się czyny, nie słowa, więc oto kilka w którym braliśmy udział.
Ostatnio włączyliśmy się do akcji Zbiórki Żywności w marketach. Nasi wolontariusze czynnie zachęcali klientów do dobrowolnego zakupu najpotrzebniejszych rzeczy dla tych najbardziej potrzebujących. Cały towar był później przeliczany, a następnie trafi wprost na świąteczne stoły.

Chętnie udzielamy się w naszym mieście, gdzie regularnie pomagamy w pobliskim schronisku. Nasi wolontariusze uwielbiają wspólne spacery z pieskami, czasem organizujemy nawet zbiórki karmy, ciepłych koców i zabawek.
Do naszych licznych osiągnieć należy również pomoc w okolicznych przedszkolach, gdzie wolontariuszki z najstarszych klas czytają maluchom książki, śpiewają oraz urządzają różne zabawy. Najmłodsi kochają spędzać z nimi czas, który na pewno pozytywnie urozmaica im pobyt w przedszkolu.
Naszym zajęciem jest również przygotowywanie śniadań dla uczestników rorat. Wolontariusze wstają codziennie rano, aby na roratników w domu św. Józefa czekał ciepły posiłek i napój na chłodne zimowe dni.
Pamiętaj, że nie musisz należeć do koła wolontariatu, aby nieść innym wsparcie. Zawsze możemy udzielić komuś pomocy na swój własny sposób.
„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś”
AMELIA KLEJMENT, kl. 8b