Rowerem na grzyby

         

Kliknij, aby przejść do galerii

W czwartek 11 października klasa 3a wybrała się na wycieczkę rowerową do  Rembertowa na wystawę grzybów. Pierwsza część lekcji  dotyczyła rozpoznawania  grzybów jadalnych, niejadalnych  i trujących. Uczniowie oglądali ekspozycję grzybów występujących w polskich lasach. W drugiej części zajęć  pracownicy Sanepidu omówili  zagrożenia związane z ugryzieniem przez kleszcza. Plansze edukacyjne pozwoliły dzieciom szczegółowo zapoznać się z omawianymi zagadnieniami.

W drodze powrotnej rowerzyści zatrzymali się przy pomniku rozstrzelanych harcerzy „Rota”, gdzie poznali historię tragicznych wydarzeń z 11 listopada 1939 roku. Jest to dla mieszkańców Zielonki miejsce szczególnie ważne, a pamięć o ofiarach listopadowej egzekucji  pielęgnują   kolejne pokolenia.

Mimo, iż poranek był dość rześki, trzecioklasiści bardzo sprawnie pokonali  trzynastokilometrowy dystans.  Była to pierwsza wspólna wyprawa rowerowa, ale na pewno nie ostatnia.