„Literackie czwartki”

Kliknij, aby przejść do galerii

7 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie dla uczniów oddziału „0”. Podczas cotygodniowych spotkań dzieci z zainteresowaniem                        słuchały czytanych utworów literackich, zapoznały się ze zbiorami szkolnej biblioteki , wymieniały wrażeniami z oglądanych książek, – emocje widać na zdjęciach (patrz galeria zdjęć) oraz wypożyczały książki.  Na zakończenie tych spotkań najaktywniejsi czytelnicy  otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Mamy nadzieję, że te spotkania w bibliotece będą kojarzyć się         z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, gdzie uczniowie są mile widziani, a od pierwszej klasy staną się jej częstymi bywalcami.    Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki dla dziecka były ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły, w której dziecko ma możliwość korzystania                 z biblioteki szkolnej, która uwzględnia potrzeby i zainteresowania uczniów.

Dziękujemy za spotkania i życzymy dzieciom, aby odkrywały radość i przyjemność czytania.

 

Grażyna Malczyk

Anna Cholewska-Zientek