Z życia „zerówkowiczów” czyli co słychać u najmłodszych uczniów naszej szkoły?

Od ponad dwóch miesięcy uczniowie zerówki są członkami naszej Jedynkowej społeczności. Oprócz nauki i „zwykłych” zajęć tj. codzienne spacery, szaleństwa na placu, zabawy czy ćwiczenia na boisku, aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Brali już udział w uroczystościach szkolnych tj. Dzień Edukacji Narodowej i Narodowe Święto Niepodległości, na których zachowywali się wzorowo.                           

Nasi najmłodsi uczniowie nakręcili też swój pierwszy film, w którym opowiadali o pracy nauczycieli i o naszej szkole.  Aktywnie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach „Z filharmonią”, podczas których poznają różne instrumenty i słuchają muzyki poważnej.  Uczniowie oddziału zerowego chętnie oglądają również przedstawienia teatralne.               

W październiku byli w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce i obejrzeli „Szewczyka Dratewkę”, w listopadzie zaś wyjechali do Warszawy, do Domu Kultury Świt na sztukę „Czarodziejski ołówek”.  Współpracują też z bardziej „doświadczonymi” uczniami z klasy II c, którzy przygotowali dla nich przedstawienie „Grzyby”, na podstawie wiersza Jana Brzechwy.  Poza tym cały czas pilnie się uczą, również podczas zabawy, bo nawet robiąc „kontrolowany” bałagan poznają podstawy matematyki-segregują przedmioty, tworzą zbiory i liczą.  W grupie naszych maluszków bardzo miło płynie czas, a poznając tajemnice otaczającego nas świata świetnie się przy tym bawią.