Mnóż i dziel

DSC09454

Z okazji Światowych Dni Tabliczki Mnożenia piątoklasiści podjęli wyzwanie nauki mnożenia i dzielenia uczniów z klas młodszych. Próbowali przekonać, że tabliczka mnożenia jest łatwa. Ich zaangażowanie wskazywało na to, że matematyka może być fascynującą przygodą. Okazali się dobrymi i wyrozumiałymi nauczycielami i w ostatni piątek września na każdej przerwie mieli pełne ręce pracy.

Uczniowie klas drugich i trzecich czekali w długich kolejkach, aby zdać egzamin i otrzymać zasłużony certyfikat. Zabawa, w której dzieci uczą się od siebie nawzajem to najskuteczniejsza metoda. Uczniowie klas starszych mogli również sprawdzić swoje umiejętności. Zmagali się z obliczeniami w czasie lekcji matematyki. Chętnych jak zwykle nie brakowało. Dla najlepszych przygotowano certyfikaty „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Do gimnastykowania umysłu zachęcały również pomysłowe rymowanki na plakatach zdobiących korytarze.