Jak oni to zrobili ?

2017-10-10 11

Czy zastanawialiście się kiedyś jak to się dzieje, że w filmach widzimy różne mówiące stwory, biegające po lesie dinozaury? Czy naprawdę aktorzy grający hobbitów są karzełkami? Czy to możliwe, żeby człowiek nagle postarzał się w trakcie 10 minut trwania filmu? Jak to jest możliwe? Klasy szóste już wiedzą!


10 października wybrały się bowiem do Ośrodka Kultury i Sportu na lekcję w kinie „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”. Zajęcia z edukacji medialnej zaczęły się od interaktywnej lekcji, w trakcie której młodzi widzowie poznali różne rodzaje efektów specjalnych wykorzystywanych podczas produkcji filmowej, dowiedzieli się również w jaki sposób pomaga w ich tworzeniu znajomość matematyki, fizyki czy chemii.
Po lekcji uczniowie obejrzeli film „Za niebieskim drzwiami”, który jest adaptacją szkolnej lektury pod tym samym tytułem. Takiej ekranizacji książkowego bestsellera, nasyconej tyloma niesamowitymi efektami specjalnymi, jeszcze w Polsce nie było. Główny bohater zabrał nas w niezwykłą podróż do świata, który jest we śnie, świata bardzo tajemniczego, ekscytującego, a zarazem troszkę strasznego. My jednak wcale się nie baliśmy, bo doskonale wiemy jak oni to zrobili