ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 12 WRZEŚNIA 2017 ROKU. KLASY 0 - 17:00, KLASY 1-3 - 17:30, KLASY 4-7 - 18:30. ZAPRASZAMY.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

20170328_084808
Kliknij, aby przejść do galerii
Uczniowie naszej szkoły w daniach 27-29 marca, przeżywali szkolne rekolekcje.
Dla klas I-III rekolekcje upływały pod znakiem miłosierdzia.
W poniedziałek gościliśmy w progach szkoły siostrę Maksymilianę albertynkę, która przybliżyła nam osobę brata Alberta Chmielowskiego. Siostra opowiedziała nam jak św. Albert realizował przykazanie miłości Boga i bliźniego w swoim życiu.
Poznaliśmy też historię powstania przepięknego obrazu Ecce Homo autorstwa świętego, który zostawił wszystko, by służyć udręczonemu Chrystusowi w najuboższych.
We wtorek poznawaliśmy historię św. Matki Teresy z Kalkuty. Po obejrzeniu filmu, wszyscy uczestnicy rekolekcji wraz z wychowawcami wzięli udział w quizie wiedzy o świętej Misjonarce Miłości.
Środa - dzień kończący rekolekcje - stała się czasem uwielbienia Pana Boga śpiewem. Każda klasa przygotowała piosenkę, którą wspólnie śpiewaliśmy na sali gimnastycznej. Rekolekcje w szkole, zakończyliśmy odśpiewaniem Hymnu Błogosławieni miłosierni.
Dla klas IV-VI rekolekcje odbywały się na terenie domu parafialnego. Poprowadził je ks. diakon Marcin, wspierany przez kleryków naszego diecezjalnego seminarium.
Ksiądz Marcin zabrał nas na wspólną „podróż do nieba”. W podróży towarzyszył nam Stefan, który był naszym przewodnikiem. To on pomagał nam zobaczyć piękno tej drogi i trud jaki musimy wykonać aby dotrzeć do celu. Poprzez historie własnego życia, pokazał „narzędzia”, pomagające przezwyciężać pojawiające się problemy i trudności. Dawał wskazówki jak nie zniechęcać się i nie ustawać w drodze.
W poniedziałek walczyliśmy w grzechami głównymi, by móc jak najlepiej przygotować się do spowiedzi, która miała odbyć się następnego dnia.
We wtorek budowaliśmy nasz „niebolot”, którego poszczególne części symbolizowały naszą wiarę, wolę, serce, umysł i pragnienia. A wszystko oparte na Jezusie i jego miłości ofiarowanej za nas na krzyżu.
We środę ksiądz Marcin przypomniał nam czym jest Eucharystia. Omawiając poszczególne części, pokazywał ich sens i wartość zbawczą dla naszego życia. Rekolekcje zakończyliśmy wspólnym dziękczynieniem podczas Mszy Świętej.

nasz patron

Bolesław Prus
ur. 20 sierpnia 1847
zm. 19 maja 1912