ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 12 WRZEŚNIA 2017 ROKU. KLASY 0 - 17:00, KLASY 1-3 - 17:30, KLASY 4-7 - 18:30. ZAPRASZAMY.

IX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY

20170508_113743
„Pismo Święte jest jak orzeźwiająca woda i jak pożywienie, którym karmi się człowiek wierzący. Dlatego zachęcam wszystkich do jak najbliższych i najczęstszych kontaktów ze Słowem Bożym, do otwarcia się na jego działanie, na jego uzdrawiającą i stwórczą moc. Umiejętność czytania Pisma Świętego, ma podstawowe znaczenie dla każdego wierzącego.(…) modlitwa, inspirowana przez Pismo Święte, jest najważniejszą drogą rozwoju duchowości chrześcijańskiej. Kto potrafi poświęcić jej czas i siły, zbiera potem obfite owoce.” św. Jan Paweł II
Tegoroczny IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny został połączony z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Organizatorzy zachęcali do refleksji nad wybranymi fragmentami listu do Galatów. Przewodnim hasłem był cytat zaczerpnięty z ewangelii św. Marka „Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu.”
Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły podczas przerw wyszukali odpowiednich  fragmentów w  Piśmie Świętym.  List do Galatów nie kryje już żadnych tajemnic, został gruntownie przeanalizowany. Wydarzenie miało na celu pomoc w lepszym poznaniu i zrozumieniu tekstu. Jak zawsze chętnych poszukiwaczy fragmentów Pisma Świętego nie brakowało. Był to dla uczniów czas zabawy, ale również głębszego poznania Słowa Bożego.
 
nasz patron

Bolesław Prus
ur. 20 sierpnia 1847
zm. 19 maja 1912

Ciekawe linki
Szkoła Podstawowa nr 1 Im. Bolesława Prusa w Zielonce
ul. Staszica 56, 05-220 Zielonka, tel.: 22 781-00-11, e-mail: sp1wzielonce@poczta.onet.pl
Copyright by www.CentrumCzyzewski.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. | Na silniku windu.org