KSIĄŻKA

Na festynie pojawiła się publikacja dokumentująca, w jaki sposób społeczność Jedynki świętowała 100-lecie Niepodległości. Wydawnictwo przygotowali p. Hanna Fuśnik i p. Adam Kudełka. Dziękujemy panu burmistrzowi za objęcie patronatem naszej książki.

Po polsku, angielsku i hiszpańsku

Koniec każdego roku szkolnego to czas podsumowań. Mijający rok ze względu na setne urodziny naszej Ojczyzny był niezwykły. Aby zostawić ślad tych wydarzeń powstała broszura „Jedynka świętuje niepodległość”. Pierwsza część opisuje wydarzenia związane ze świętowaniem, zaś w drugiej znajdują się wyróżnione znaki logo stworzone przez naszych uczniów. Warto taką pamiątkę mieć. Kolejną formą upamiętniającą żywe lekcje historii w Jedynce są 3 filmy. Nasi uczniowie narrację oprócz języka ojczystego nagrali  w języku angielskim i hiszpańskim. Pani Ewa Stachura- nauczycielka języka angielskiego i pan Tomasz Kuszczyk uczący w naszej szkole języka hiszpańskiego czuwali nad poprawnością językową. Warto obejrzeć i skonfrontować swoje umiejętności językowe po kolejnym  roku nauki.