Zielona Szkoła klas 2a, 3b, 3c

W dniach 27-31 maja trzy klasy wyjechały na Zieloną Szkołę w Góry Świętokrzyskie. Każdy dzień dostarczył niezapomnianych przeżyć. Poznaliśmy  kopalnię krzemienia pasiastego, zamek Krzyżtopór, zamek w Chęcinach, Jaskinię Raj,  Kadzielnię, Muzeum Zabawek w Kielcach. Będąc w opactwie  Św. Krzyża dowiedzieliśmy się m.in. skąd wzięła się  nazwa tych gór. Świętokrzyski Park Narodowy zachwycił nas swoim  pięknem, a dąb Bartek swoim wiekiem i rozmiarem. Najbardziej jednak zapadł nam w pamięć dzień spędzony w lesie na zajęciach z survivalu. Nauczyliśmy się jak rozpalać ognisko, zbudować szałas, nadawać sygnały sos, zagotować wodę w butelce plastikowej a nawet znaleźć sznurek w korzeniach. Jednym słowem umiemy już przetrwać w trudnych warunkach poza domem.

Ostatniego dnia spotkaliśmy się z dinozaurami i czarownicami w Bałtowskim Jura Parku oraz zjedliśmy przepyszne lody i gofry. W drodze powrotnej każda klasa śpiewała swoją wymyśloną piosenkę: „Dobrze się czuje i próbuje nowych rzeczy tu…”, „Wyruszam w dal , wyruszam w dal…”, „Przez Zieloną Szkołę z zabawą i humorem!”