Mobo Lab – roboty i tablety w Twojej szkole

Kliknij, aby przejść do galerii

Obszar IV. „Studio kreatywności”
W pierwszym półroczu uczniowie z klas 3b i 3c brali udział w zajęciach dodatkowych „Studio kreatywności”.
Na zajęciach przy użyciu tabletów realizowane były następujące scenariusze: „Ożywiamy archiwa szkoły za pomocą ruchomych obrazów (GIF), „Rzeźby z plasteliny”, „Tajemne życie przedmiotów”, „Kolaże w trzecim wymiarze, czyli wystawa z filmem animowanym w rozszerzonej rzeczywistości”.
Podczas zajęć uczniowie pracowali w zespołach nad wspólnymi projektami, wymyślali i tworzyli ruchome obrazy w formacie gif oraz krótkie filmy z animowanymi napisami. Poznali aplikacje Legend, Animate Text in Video oraz GIF Maker – Gif Editor. Tworzyli animacje poklatkowe z wykorzystaniem plasteliny korzystając z aplikacji mobilnej Stop Motion Studio. Na podstawie poznanych aplikacji pracowali we wspólnym projekcie tworząc własną pracę w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości z w aplikacji Aurasma.
Celem zajęć było rozbudzenie kreatywności uczniów poprzez zainteresowanie ich tworzeniem prac w technice animacji poklatkowej, przekazanie wiedzy na temat budowania narracji oraz rozwijanie umiejętności technicznych niezbędnych do tworzenia prostej animacji poklatkowej.

Wioletta Gajewska