Nauka to fascynująca przygoda

Kliknij, aby przejść do galerii

„Próbuj, sprawdzaj, dotykaj, pytaj…” to myśl przewodnia zajęć  2a w Centrum Nauki Kopernik. Tuż przy wejściu  małych odkrywców powitał  robot i  ogromne  wahadło.  Uczniowie   mieli okazję, aby korzystając z różnych stanowisk  i około 400 eksponatów przeprowadzać  eksperymenty i doświadczenia. Wiele uciechy sprawiły  zabawy  wodą;  tworzenie wodnego wiru, sprawdzanie jak działa akwedukt czy młyńskie koło. Fascynujące okazało się zachowanie opiłków metalu zanurzonych w lepkiej cieczy. Poznaliśmy działanie magnesów, układaliśmy z klocków budowlę w kształcie kopuły. Podziwialiśmy wielkie bańki mydlane, w których mogliśmy się na moment przejrzeć  jak w zaczarowanym lustrze.  Drugoklasiści  dowiedzieli się, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło.  Wiele frajdy sprawiło wszystkim  samodzielne produkowanie prądu elektrycznego. I już w głowach niektórych uczniów narodził się pomysł. W przyszłym roku szkolną choinkę spróbujemy rozświetlić „siłą naszych mięśni”.

To była naprawdę świetna nauka i zabawa. Do Centrum Nauki na pewno   jeszcze wrócimy, aby poznawać  kolejne ciekawostki ze świata nauki i techniki.