Karta  Rowerowa w SP1

Kliknij, aby przejść do galerii

Do egzaminu na kartę rowerową mogli przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia i posiadają pisemną zgodę rodziców oraz wychowawcy. Po zmaganiach z teorią – ogólnymi przepisami ruchu drogowego dotyczącymi pieszych i rowerzystów, kolejnością przejazdu przez skrzyżowania, znajomością znaków drogowych oraz znajomością pierwszej pomocy,  dnia 19.06.2018r o godz. 15.30 uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową (druga część egzaminu). Uczniowie zdawali w obecności asp. szt. Norberta Bogusza oraz p. Marianny Frąckowiak – odpowiedzialnej za przygotowanie do zdobycia karty rowerowej.  Część praktyczna, polega przede wszystkim na umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem bezpieczeństwa. Zdających wspierali rodzice.

Kartę Rowerową wydaje nieodpłatnie Dyrektor Szkoły, po zdaniu przez ucznia egzaminu praktycznego i teoretycznego. Wszystkim, którzy zdali gratulujemy, a tych którym się nie powiodło zapraszamy w nowym roku szkolnym.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się:

 20.06.2018r. (środa)

  • oddział przedszkolny – sala gimnastyczna godz.16.00

22.06.2018r. (piątek)

  • godz. 8.00 –  Msza Św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej
  • godz. 9.30 – kl. I-II – sala gimnastyczna
  • godz. 10.30 – kl. III-IV – sala gimnastyczna
  • godz. 11.30 – kl. V-VII – sala gimnastyczna

 

Serdecznie zapraszamy

 

Legendarny maraton teatralny

Kliknij, aby przejść do galerii

Oj działo się dzisiaj na naszej jedynkowej scenie. Było i trochę strasznie, i bardzo wesoło, a to wszystko za sprawą aktorów z koła teatralnego, którzy zaprezentowali dzisiaj dwie polskie legendy: o Piaście Kołodzieju i o Bazyliszku. A każdą z tych legend wystawiono aż dwa razy. Były: Postrzyżyny Ziemowita i wizyta dziwnych wędrowców. Posłuchaliśmy plotek warszawskich przekupek i kibicowaliśmy Bolkowi, kiedy rozprawiał się z postrachem podziemi- Bazyliszkiem. A na koniec radowaliśmy się na weselu dzielnego chłopca z ukochaną Anusią. Miło nam było również gościć uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy skorzystali z naszego zaproszenia wspólnego obejrzenia spektakli.    Pamiętajmy, że legendy to istotny element naszego dziedzictwa narodowego, kultury  i tradycji i warto je przekazywać następnym pokoleniom.

Bajka dla mamy i taty

Kliknij, aby przejść do galerii

Dzień Mamy i Taty to  szczególne  dni dla każdego dziecka. Uczniowie 2a chcąc uczcić to święto przygotowali inscenizację bajki „Na jagody”. W ten sposób dziękowali  Rodzicom za ich trud.  Przedstawienie  obejrzeli też najmłodsi uczniowie naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 3. Oto  mały Jamek wybrał się do lasu na jagody. Chciał mamie zrobić niespodziankę. Długo chodził po lesie, aż zmęczony zasnął. We śnie pojawia się król, jagodowi bracia, panny borówczani i zwierzęta żyjące w lesie. Wszyscy chcą pomóc Jankowi. Gdy Janek  budzi się,  widzi koszyk pełen jagód. „Dobrze, że mu się udało, mama na pewno się ucieszy” – skomentował po obejrzeniu bajki  jeden z widzów.

NASI WOLONTARIUSZE

Nasi wolontariusze nie próżnują. W sobotę pomagali w zbiórce makulatury. W niedzielę podczas XVI Festiwalu Misyjnego „Bóg mnie kocha” sprzedawali cegiełki na budowę studni w Afryce. Taka praca to nie tylko pomoc, ale i okazja do spotkania z ludźmi, którzy uczą otwartości na drugiego człowieka.

„W poszukiwaniu źródeł” – 2a na zielonej szkole

Kliknij, aby przejść do galerii

Początek naszej wyprawy to skansen w Maurzycach. Domy kryte strzechą, ziołowe  ogródki, wiatrak, zagrody gospodarcze,  szkoła powszechna przeniosły nas do dawnej, spokojnej wsi. Obserwowaliśmy   poletko  lnu  i  dowiedzieliśmy się jak uprawia się tę roślinę. Zwiedzając zamek w Kruszwicy z obawą zerkaliśmy tu i tam, czy nie pojawiają się myszy, bo przecież stąd pochodzi legenda „O królu Popielu, którego zjadły myszy”. Duże wrażenie wywarły Pola Lednickie gdzie odbywają się modlitewne spotkania młodzieży, a symboliczne przejście przez Bramę Rybę wiemy, do czego zobowiązuje. Po drugiej stronie jeziora na Ostrowie  Lednickim  zwiedziliśmy  relikty Grodu  Pierwszych Piastów. Tu prawdopodobnie  wszystko się zaczęło. Mieszko I przyjął chrzest. Podczas zwiedzania Archikatedry Gnieźnieńskiej przewodnik przypomniał legendę „O wdowim groszu”. Niezwykle pracochłonna i ciekawa okazała się technika jaką zastosowano do wykonania w XII wieku  Drzwi Gnieźnieńskich. Poszczególne sceny przedstawiają   życie i śmierć św. Wojciecha. Trzeci dzień  zielonej szkoły to Biskupin. Ponad 80 lat temu przypadkiem odkryto zabytkowe przedmioty, które potem okazały się pozostałościami po osadzie założonej jeszcze przed naszą erą.  Osada otoczona była skrzynkowym wałem drewniano-ziemnym i mogło tu mieszkać około tysiąca osób. Na zajęciach „Bez gwoździa i śruby” w grupach  budowaliśmy  osady obronne. Mieszkaliśmy w Wenecji, więc nie mogło zabraknąć  przeprawy promem, wycieczki statkiem, czy podróży kolejką. Znaną wcześniej legendę „O diable weneckim” konfrontowaliśmy w ruinach zamku  w Wenecji, a w czasie zwiedzania Muzeum Kolejki Wąskotorowej  każdy przez chwilę mógł być przewodnikiem, tylko trzeba mieć oczy i uszy otwarte. Podczas wycieczki do lasu czy spaceru po parku dinozaurów   poznawaliśmy środowisko jakie jest dziś i przed tysiącami lat. Popołudnia i wieczory to  rozgrywki  na świeżym powietrzu, piłka nożna na łące, lekcje w ogrodzie. Wśród wielu pamiątek znalazły się też własnoręcznie wypieczone ciasteczka, bowiem wzięliśmy udział w zajęciach takich  jak MasterChef. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Lichenia. Tu znajduje się wyjątkowa, największa świątynia w Polsce. Czas Zielonej Szkoły minął szybko.  Była to  forma pracy wyzwalająca twórczą aktywność  a jednocześnie  dająca   relaks fizyczny. Dzięki niej  drugoklasiści  stają się odpowiedzialni, samodzielni, opiekuńczy w stosunku do kolegów, po prostu zgrani.

Jedyna też kibicuje!

 

We wtorek nasza reprezentacja gra pierwszy mecz z Senegalem. Oczywiście, że kibicujemy biało – czerwonym. Na dziedzińcu naszej szkoły pojawią się dwie flagi Polski i Senegalu. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Każda klasa  z wychowawcą we wtorek postara się wytypować wynik,  namalować flagę zwycięzcy oraz wpisać  wynik w wyznaczonym miejscu na dziedzińcu szkoły /malujemy kolorową kredą/.  Klasa, która prawidłowo wytypuje wynik może liczyć na niespodziankę. Trzymamy kciuki!

OGŁOSZENIE

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się:

 20.06.2018r. (środa)

  • oddział przedszkolny – sala gimnastyczna godz.16.00

22.06.2018r. (piątek)

  • godz. 8.00 –  Msza Św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej
  • godz. 9.30 – kl. I-II – sala gimnastyczna
  • godz. 10.30 – kl. III-IV – sala gimnastyczna
  • godz. 11.30 – kl. V-VII – sala gimnastyczna

 

Serdecznie zapraszamy