U Prusa w Nałęczowie

Na ławeczce z Prusem
 W związku z tygodniem patrona naszej szkoły klasa 1a wyjątkowo uczciła pamięć o Bolesławie Prusie. Podczas Zielonej Szkoły odwiedziliśmy Nałęczów - ulubione miejsce odpoczynku pisarza. Spacerując - jak niegdyś Prus - alejkami Parku Zdrojowego rozmawialiśmy o losach dzieci opisywanych przez patrona  SP1.  W nowelach "Antek", "Katarynka:", Anielka" Prus sygnalizował, ze dziecko to człowiek, którym należy się zainteresować.  Wskazywał, że uzdolnione dzieci nie miały szans na rozwój swoich talentów.
Dziecko może mniej rozumie niż osoba dorosła, ale głębiej reaguje uczuciowo, bardziej przeżywa. Choć Prus żył i tworzył ponad 100 lat temu, to jednak przesłanie pracy u podstaw (wychowanie i wykształcenie) jest wciąż aktualne. Po lekcji języka polskiego, która odbyła się w parku, wspólnie z Prusem odpoczywaliśmy, wsłuchując się w śpiew ptaków i szum drzew.