Tak potrafi bawić się Jedynka!

4U8A2524_wynik
Kliknij, aby przejść do galerii
19 maja, w 105. rocznicę śmierci Bolesława Prusa, niezwykle uroczyście uczciliśmy pamięć o naszym patronie. Przygotowując się do obchodów, w hołdzie wielkiemu pisarzowi, składaliśmy przez cały tydzień czerwone serca orgiami w ramach akcji „Złóż serce Prusowi”. Przygotowywaliśmy plakaty, prezentacje dotyczące jego życie i twórczości, spisywaliśmy najciekawsze cytaty, tworzyliśmy jego portrety. Odkrywaliśmy również tajemnice Aleksandra Głowackiego biorąc udział w grze „Patron na szóstkę!” i niecierpliwie czekaliśmy na finał.
I kiedy wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, od rana w murach naszej szkoły podziwiać mogliśmy zjawiskowe kreacje XIX wiecznych dam i postaci z lektur pisarza, a na każdym kroku spotykaliśmy jego sobowtórów.
Tego dnia odbywały się wyjątkowe lekcje, tematycznie związane z Bolesławem Prusem i czasami w których przyszło mu żyć. Poznawaliśmy sekrety naszego patrona, tańczyliśmy walca z filmu „Lalka”, słuchaliśmy muzyki z przełomu XIX i XX wieku, śpiewaliśmy piosenki o katarynce i poznawaliśmy Warszawę z czasów, kiedy mieszkał w niej  nasz patron. Nasza biblioteka pękała w szwach, odbywały się tam na przerwach konkursy, gry i zabawy związane z lekturami Bolesława Prusa.
A o godzinie 10.00 ponad 150 osób z klas IV –VI podjęło wyzwanie czytelnicze i przez 58 minut oraz 34 sekundy przeczytało nowelę „Antek”. Również najmłodsi nasi uczniowie z klas I-III nie byli dłużni i wytrwale czytali w sali gimnastycznej „Katarynkę”. Wszyscy nauczyciele i przybyli rodzice z radością i satysfakcją patrzyli jak nasi podopieczni, pokonując własne słabości i nieśmiałość pięknie czytają tak trudne utwory literackie.
Zwieńczeniem tego wyjątkowego wydarzenia było wręczenie przez panią dyrektor Urszulę Wysocką dyplomów i nagród zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy „Życie i twórczość Bolesława Prusa. Tym razem dziewczyny okazały się najlepsze! Laureatkami zostały: Julia Gawerek z IV a, Natalia Wajszczuk z V b oraz Konstancja Zielińska z VI c. Ich wiedza na ten temat była naprawdę imponująca.
Wspólne obchody, towarzyszący im wyjątkowy nastrój oraz podjęte wyzwania czytelnicze i nauka przez zabawę sprawiły, że Święto Szkoły było wyjątkowym przeżyciem, a dzień, 19 maja 2017 roku, na długo pozostanie w naszej pamięci. Brawo My! :)
Monika Gawerek