Szkolny projekt

Myśl A. Einsteina „Eksperyment jest  bardziej wartościowy niż dwadzieścia wzorów wydobytych z  umysłów“ to motto projektu  „Doświadczam i eksperymentuję”,  który będzie realizowany  w bieżącym roku szkolnym. Aby zachęcić dzieci do eksperymentowania, spróbujemy we współpracy z rodzicami zorganizować tzw. stacje badawcze dostarczające wiedzę o zjawiskach chemicznych, fizycznych, akustycznych, optycznych.  Do budowy takich stacji potrzebne są chęci, różne materiały i umiejętności konstrukcyjne. Do projektu zgłosiło się  kilkanaście  klas. Jeśli każda klasa zbuduje w tym roku szkolnym dwie stacje, to powstanie świetna baza do eksperymentowania, doświadczania  a tym samym analitycznego myślenia i wyciągania wniosków. Zbudowane stacje w miarę możliwości eksponowane będą na korytarzu szkolnym, tak, aby dzieci mogły pracować. Zaletą tego projektu jest kształtowanie u uczniów gotowości  do   poszukiwania, zadawania pytań. W maju,  podczas Festiwalu Nauki, uczniowie będą mieć możliwość wykonywania doświadczeń, ale również będą się uczyć dzielić swoją wiedzą. Do powodzenia tego projektu niezbędna jest pomoc   rodziców.  Liczymy na zaangażowanie i wsparcie   ze strony opiekunów.
HF