Przygotowania do Dnia Patrona- 19 maja

IMG_6310
Już za dwa dni w Jedynce będziemy obchodzić Dzień Patrona. Ale już dzieje się u nas sporo. Od poniedziałku nasi uczniowie biorą udział w akcji „Złóż serce Prusowi” i składają czerwone serduszka origami.
Za nami też konkurs wiedzy „Życie i twórczość Bolesława Prusa”. Kto najlepiej zna  życiorys Aleksandra Głowackiego? Oficjalne wyniki w piątek.
Na urodzonych zwycięzców czeka również nasza gra „Patron na szóstkę”-  bądź detektywem i odkryj jego sekrety.
A w piątek, w każdej z klas, odbywać się będą bardzo ciekawe lekcje, tematycznie związane z życiem Prusa i czasami, w których przyszło mu tworzyć. Odkrywać też będziemy różne tajemnice. Ale o tym cicho sza.
Przypominamy, że tego dnia realizujemy nasze wyzwanie czytelnicze. Zaczynamy o 10.00. I niech moc będzie z nami!
19 maja pamiętajcie o naszej wielkiej szkolnej imprezie. Uczniowie przebierają się za postacie z nowel, powieści Bolesława Prusa,  chłopcy mogą stać się sobowtórami naszego patrona. W trakcie przerw robimy zdjęcia.
Tego dnia obowiązuje przebranie lub strój galowy! Będzie się działo!