„Przeczytaj tyle książek, ile masz wzrostu!” – mamy czytelniczych rekordzistów!

10 października Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Miejska Biblioteka Publiczna, w ramach popularyzacji czytelnictwa i promowania go jako wartościowej w naszych czasach formy spędzania wolnego czasu, zaproponowały uczniom zielonkowskich szkół podstawowych niezwykłe wyzwanie czytelnicze- „Przeczytaj tyle książek, ile masz wzrostu!”. Jego realizacji podjęło się wielu uczniów, którzy przez dziewięć miesięcy, dopingowani przez rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy wytrwale czytali książki, mierzyli grubość ich grzbietów i zapisywali w zeszytach wyzwania. 9 czerwca nadeszła chwila prawdy- wyzwanie czytelnicze „Przeczytaj tyle książkę, ile masz wzrostu” zakończyło się sukcesem!
Rekordzistami w naszej szkole zostali:
Bagińska Emilia kl. 6C
Barzęnc Adrian kl. 4B
Dawidczyk Maja kl. 0B
Dudzik Magdalena kl. 1A
Grula Norbert kl. 3B
Kruszewski Jan kl. 1B
Małecki Dominik kl. 3C
Pergół Mateusz kl. 2A
Piecek Alicja kl.0A
Podgórska Tamara kl. 1A
Pyłka Klara kl. 2C
Pyłka Marika kl. 4 B
Skrodzka Maja kl. 4B
Gratulujemy naszym zwycięzcom motywacji i zacięcia czytelniczego !!!
Wręczenie nagród za to niezwykłe wyzwanie czytelnicze, które honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zielonka odbyło się 23 czerwca, podczas zakończenia roku szkolnego.