Mnóż i dziel

Kliknij, aby przejść do galerii
Z okazji Światowych Dni Tabliczki Mnożenia piątoklasiści  podjęli wyzwanie nauki mnożenia i dzielenia uczniów z klas młodszych. Próbowali przekonać, że tabliczka mnożenia jest łatwa.   Ich zaangażowanie wskazywało na to, że matematyka może być  fascynującą przygodą. Okazali się dobrymi  i wyrozumiałymi nauczycielami i w ostatni  piątek września na każdej przerwie mieli pełne ręce pracy. Uczniowie klas drugich i trzecich czekali w długich kolejkach, aby zdać egzamin i otrzymać  zasłużony certyfikat.  Zabawa, w której dzieci uczą się od siebie nawzajem to najskuteczniejsza metoda. Uczniowie klas starszych mogli również sprawdzić swoje umiejętności. Zmagali się z obliczeniami  w czasie lekcji  matematyki. Chętnych jak zwykle nie brakowało. Dla najlepszych przygotowano certyfikaty „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Do gimnastykowania umysłu  zachęcały również pomysłowe rymowanki na plakatach  zdobiących   korytarze.