Małe dzieci o wielkich sercach

IMG_1957
Kliknij, aby przejść do galerii
Uczniowie 1a w ramach Adopcji Serca przez cały rok szkolny pomagali małej dziewczynce z Zambii. Wysłany na konkurs ogłoszony przez MEN film https://www.youtube.com/watch?v=SdEBT5i-n7U&feature=youtu.be   opisujący tę działalność,    spotkał się z uznaniem jury.   Pierwszoklasiści  znaleźli się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu "Wolontariusz Roku" . Nasi uczniowie zostali wybrani spośród 400 zgłoszeń z całej Polski. Dostrzeżono, że choć są to małe dzieci,  to mają wielkie serca. Bezinteresownie dzielą się z potrzebującymi. Dzięki pomocy kolegów i koleżanek z Zielonki, czarnoskóra Monika Nkhalmu  może chodzić do szkoły.  21 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie zostały ogłoszone oficjalne wyniki. Zajęliśmy trzecie miejsce.  Pani minister edukacji Anna Zalewska   przekazała przewodniczącej klasy Magdzie Dudzik dyplom i pamiątkową statuetkę. Po oficjalnej uroczystości pierwszoklasiści udzielili krótkiego wywiadu do Polskiego Radia.  Bieżący rok szkolny został ogłoszony Rokiem Wolontariatu. Nasz sukces doskonale wpisuje się  w popularyzowanie pozytywnych postaw. Uczniowie  będą  opiekować się Moniką przez kolejnych kilka lat i mamy nadzieję, że inni pójdą naszymi śladami. „Pomagając innym, pomagamy sobie”.