2a na Krakowskim Przedmieściu

Kliknij, aby przejść do galerii
 Sprzyjająca pogoda pozwoliła  nam podczas wycieczki do Warszawy  odnaleźć miejsca związane  z  patronem naszej szkoły. Na Krakowskim Przedmieściu, tu, gdzie teraz stoi pomnik  Bolesława Prusa  przed wojną znajdowała się kamienica, w której mieściła się redakcja „Kuriera Warszawskiego”. Tam właśnie pracował  Aleksander Głowacki. Potem odkryliśmy Kawiarnię Prusa, gdzie prawdopodobnie pisarz spotykał się z przyjaciółmi.
Na trasie naszej wycieczki był   Pałac Prezydencki. Zwiedzanie   pomieszczeń, w których na co dzień urzęduje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, to nie lada gratka.  Duże wrażenie zrobiła Sala Kolumnowa. Tam odbywają się najważniejsze uroczystości, takie jak nadawanie odznaczeń czy powoływanie rządu. W Sali Białej  przyjmowani są prezydenci innych państw.  Odwiedziliśmy  też Salę Niebieską, Salę Obrazową i kaplicę prezydencką.  Na ścianach wiszą podarunki od papieży m. in.  Jana Pawła II.
Ostatni punkt pierwszej w tym roku szkolnym wycieczki, to zwiedzanie zaplecza Teatru Polskiego. Zwykle widzimy teatr z pozycji widza, ale teraz  mogliśmy zobaczyć widownię ze  sceny. Niektórzy zasiedli w pokoju   inspicjenta, inni widzieliby siebie w roli aktora czy suflera. Teatr kryje wiele  ciekawostek. Obserwowanie, jak działa   ogromna , obrotowa  scena,  to rzadka okazja. Każdy mógł  wytworzyć  wiatr, wichurę, a silniejsi nawet nawałnicę.
Teatr to miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Przekonaliśmy się o tym.