Projekt edukacyjny

„W kompetencjach i umiejętnościach silni – rozwój dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonce”

Projekt edukacyjny mający na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr w Zielonce (SP1) względem uczniów i uczennic osiągających lepsze wyniki edukacyjne w innych szkołach.

Głównym celem Projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy u 160 uczniów i uczennic (70 chłopców i 90 dziewczynek) SP1, który osiągnięty zostanie poprzez realizację dwóch celów szczegółowych, swym zakresem obejmujących:

1. wyrównanie dysproporcji edukacyjnych, a przede wszystkim wzrost wyników edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia 160 uczniów/ uczennic SP1 wykazujących trudności w spełnianiu wymagań edukacyjnych wynikających z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla danego etapu edukacyjnego;
    2. wzrost jakości prowadzonych zajęć edukacyjno-wyrównawczych.

Projekt zakłada realizację łącznie 510 godzin pozalekcyjnych grupowych zajęć edukacyjno-wyrównawczych w formie stacjonarnej – matematycznych, językowych, przyrodniczych dla 14 grup uczniów/uczennic z klas I-VIII, liczących po 10-15 osób. Uczniowie będą mieli do wyboru możliwość uczestnictwa w następujących zajęciach:

1. Bezpieczni w społeczeństwie – podstawy ekonomii.
      2. Rusz głową – myśl logicznie.
      3. Matematykę można polubić.
      4. Klucz do matematyki.
      5. Angielski to wielka sztuka dla uczniów/uczennic klas III.
      6. Angielski to wielka sztuka dla uczniów/uczennic klas VI.
      7. Metoda doświadczalna podstawą nauk przyrodniczych.
      8. Językowe SOS.
      9. Pisarski Mindset.
      10. Z matematyką za pan brat.
      11. Lubię matematykę.
      12. Matematyka z plusem.
      13. Od najmłodszych lat z kodowaniem za pan brat.
      14. Matematyka w grach ukryta.

Zajęcia mają na celu (w zależności od tematyki) m.in. wyrównywanie braków w zakresie edukacji matematycznej; rozwijanie myślenia krytycznego i rozwiązywania problemów; kształcenie i doskonalenie umiejętności rachunkowych; wspomaganie dzieci w rozwijaniu rozumowania przyczynowo – skutkowego oraz przewidywania; doskonalenie umiejętności kreatywnego myślenia i pisania; kształcenie wrażliwości emocjonalnej i słownej; podnoszenie sprawności językowej uczniów, czyli zdobycie przez ucznia praktycznej umiejętności swobodnego i skutecznego posługiwania się językiem w mowie i piśmie oraz wiele innych.

Dodatkowo projekt zakłada zakup materiałów i pomocy dydaktycznych, które w znacznym stopniu uatrakcyjnią prowadzone zajęcia. Będą to m.in. gry planszowe (edukacyjne i logiczno-strategiczne), gry karciane, teatrzyk typu „kamishibai”, zestaw do nauki kodowania, drukarka laserowa.

Całkowity koszt realizacji projektu: 64 356,25 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 32 178,13 zł

Dotacja celowa z budżetu państwa: 9 653,43 zł

Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu VII Fundusze Europejskie dla nowoczesnej i dostępnej edukacji na Mazowszu Działanie 7.2. Wzmocnienie kompetencji uczniów.

Termin rozpoczęcia realizacji projektu: 02.09.2024 r.
Termin zakończenia realizacji projektu: 31.08.2025 r.

#FunduszeUE

Regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa