Klasa 6b

Kliknij żeby wrócić do listy klas

26.03
Zapoznajcie się z tematem z podręcznika: Powstanie kościuszkowskie i trzeci rozbiór Polski (str. 174-179). W zeszycie, pod tematem odpowiedzcie na pytania 1 i 2 ze Sprawdź się (str. 179)

24.03
Proszę o narysowanie komiksu o dowolnie wybranym  wydarzeniu historycznym (omawianym w bieżącym roku szkolnym). Stwórzcie minimum 6 obrazków (można więcej) na kartce w formacie A4 lub większej. Pamiętajcie o zachowaniu formy komiksu. Na zadanie macie tydzień. Zdjęcia lub skany prac proszę wysyłać na adres mailowy: cholewska2@gmail.com

Brainy-kl6-TRF-Unit-6-lesson-4

Muzyka

Lekcja 1. Różne współczesne style muzyczne

Na tej lekcji poznam różne style muzyczne (np. pop, rock, jazz, folk, rap, techno, disco, reggae i inne).

Podgląd filmu YouTube OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2017: DAMIAN SYJONFAM KONCERT

Podgląd filmu YouTube Jan Ptaszyn Wróblewski – Jazz Jamboree 1992

Matematyka

Zadania do samodzielnego rozwiązania – sprawdzone po powrocie do szkoły. Rozwiąż zadania na kartce w kratkę (pisz czytelnie).

Zadanie 1  Janek, aby dojechać do szkoły musi pokonać 4 km. Średnio zajmuje mu to 15 minut. Janek do szkoły jedzie ze średnią prędkością:

Zadanie 2  Tata Janka, aby dojechać na swoją działkę musi pokonać 80 km. Ile czasu zajmie mu dojazd na tę działkę, jeśli będzie prowadził samochód z e stała prędkością 60 km/godz.

Zadanie 3  W szkolnym konkursie talentów Kasia w czasie 12 sekund pokonała 100 m. Z jaką prędkością biegła Kasia:

Zadanie 4  Do najszybszych zwierząt świata zalicza się gepard. Potrafi on rozwinąć prędkość do 120 km/godz. W czasie 20 minut gepard potrafi przebiec:

Zadanie 5  Antylopa potrafi osiągnąć 81 km/h. Podaj prędkość w km/min oraz w m/s.

Zadanie 6  Odległość pomiędzy miejscowościami wynosi 18 km. Codziennie o szóstej rano kierowca- dostawca wyjeżdża ze świeżym pieczywem . Swoją trasę zwykle pokonuje w ciągu 20 minut, dzisiaj jednak z powodu utrudnień spóźnił się. Jego średnia prędkość w dniu dzisiejszym wyniosła 36 km/godz.
Dostawca w dniu dzisiejszym dojechał ze świeżym pieczywem o godzinie :

A. 5.30                          B. 6.20                                C. 6.30                           D. 7.30